top of page

СТОМАТОЛОГІЯ УКРАЇНИ: ОСВІТА, НАУКА, ПРАКТИКА, ПРОФЕСІЙНЕ ОБ’ЄДНАННЯ, 17 – 18 жовтня 2024 року, м.Київ.


Традиційно стоматологічна спільнота збирається на освітні заходи в жовтні місяці. В цьому році виповнюється 30 років з реорганізації Республіканського наукового товариства стоматологів України в Асоціацію стоматологів України. 23 жовтня 1994 року в м. Одеса установчими зборами утворено Асоціацію стоматологів України згідно нового законодавства нашої держави. Історія професійного об’єднання стоматологів сягає глибше, а саме 1 – 3 жовтня 1956 року, стоматологічна спільнота України вперше об’єдналась в Республіканське наукове товариство стоматологів України. Тож традицію професійних зустрічей зберігаємо як одну з основ організації!

17 – 18 жовтня 2024 року ГО «Асоціація стоматологів України» зібрала на одному майданчику понад 1000 стоматологів країни на освітньому заході під девізом «Стоматологія України: освіта, наука, практика, професійні об’єднання». Адже як написано в книзі про історію Української наукової стоматологічної школи: «Одне колесо не крутиться!», що є цитатою з книги «Артхашастра або Наука про політику». Саме через професійну освіту ми вивчаємо стоматологію, наукові дослідження вдосконалюють технології, які дозволяють лікарям досягати професійної майстерності і покращують стоматологічну практику. А професійне об’єднання гуртує стоматологів, освітян та науковців, збирає на фахові конференції, конгреси, зїзди!

Головною темою жовтневої зустрічі було питання передракових і ракових захворювань слизової оболонки ротової порожнини, їх диференційна діагностика, клініка, маршрут пацієнта та алгоритм лікування. Експертами дискусійної панелі (професор Мазур І.П., професор Гасюк Н.В., доцент Павленко Е.М., ст. наук. співроб. Коробко Є.В.) було представлено основні клінічні характеристики потенційно-злоякісні захворювання порожнини рота та губ, принципи лікування та профілактики.

Аспекти організації стоматологічної допомоги в закладах охорони здоров’я, незалежно від форми власності, пацієнтам із захворювання слизової оболонки ротової порожнини в рамках другої дискусійної панелі обговорювали з експертами – організаторами охорони здоров’я Канєвською В.Ю і Скрипник І.Л.

В рамках сателітних симпозіумів обговорювали питання міждисциплінарного підходу до діагностики, лікування та профілактики основних стоматологічних хвороб (професор Мазур І.П.. професор ревматолог Єгундіна Є.Д, доцент Білозецький І.І.).

Під час симпозіуму «Лікарські засоби в стоматології» розглянули питання побічної дії лікарських засобів та їх вплив на стоматологічне здоров’я (професор Хайтович М.В.), а також особливості місцевого лікування слизової оболонки порожнини рота при самостійних та симптоматичних ураженнях (професор Гасюк Н.В.)


В рамках симпозіуму «Інноваційні технології в профілактиці стоматологічних хвороб» розглянули питання здоров'я ротової порожнини у людей літнього віку та шляхи профілактики хвороб (Павленко Е.М.). Про щоденний догляд за ротовою порожниною та контроль утворення мікробного біофільму обговорювали в доповіді к.мед.н. Слободяник-Коломоєць М.В.

 

Другий день освітнього заходу розпочали з обговорення питань здоров’я дитини, попередження стоматологічних хвороб та лікування. Про клініку, диференційну діагностику та лікування рецидивуючого афтозного стоматиту у дітей йшлось у доповіді професора Трубки І.О. Розглянули питання профілактики та лікування м’язової дисфункції, порушень носового дихання та постуральних порушень у дітей, що зростають, в доповіді професора Лихоти К.М. Актуальними питаннями для практичної діяльності стоматологів є ендодонтичне лікування зубів з несформованою верхівкою кореня. Ці питання розглянув у своїй доповіді доцент Рожко В.І. А питання підтримувальної терапія в превенції ускладнень основних стоматологічних хвороб були розглянуті в доповіді Дєньги О.В.

До ефіру підключилися співробітники ДУ «Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії НАМН України», а саме професор Скиба В.Я. і поділився інноваційними розробками наукового стоматологічного закладу, сучасними трендами наукових досліджень, що проводяться в Інституті.

В рамках сателітного симпозіуму «Коморбітний пацієнт в стоматологічній практиці» обговорювали питання взаємовпливу та взаємообтяження хвороб пародонта у пацієнтів з ендокринною патологією (проф. Мазур І.П.). Про одонтогенні гайморити йшлось у доповіді доцента Юнакової Н.М.

Актуальною темою сьогодення є бойові травми щелепно-лицевої ділянки та їх подальша реабілітація, що потребує залучення не тільки щелепно-лицевого хірургів, а й отоларингологів. У спільній доповіді доцента Кабанчука С.В. та лікаря-отоларинголога Стоєва Р.В. були представлені складні клінічні випадки бойових поранень та особливості надання первинної хірургічної обробки.  

Про доведену ефективність сучасних засобів для індивідуальної гігієни ротової порожнини йшлось у доповіді к.мед.н. Хлєбас С.В. Адже щоденне використання гігієнічних засобів вимагає від лікаря розуміння про механізми дії активних інгредієнтів та їх вплив на здоров’я ротової порожнини.

До уваги стоматологів представлено симпозіум «Юридична академія стоматолога», в рамках якого говорили про кадровий потенціал стоматологічної галузі (к.мед.н. Вахненко О.М.) та етичні аспекти надання медичної стоматології практики (Гордієнко О.В.).

Стоматологи мають і творчий талант! Під час освітнього заходу з музичним вітальням виступила Наталя Крівець, лікар-стоматолог.

Не обійшлось без подарунків, адже вже стало традицією активних учасників вітати подарунками від ГО «Асоціація стоматологів України» та партнерів!

Від ГО «Асоціація стоматологів України» хочу висловити слова подяки доповідачам освітніх заходів, лікарям – стоматологам і партнерам за тісну співпрацю і підтримку!



Comments


Останні публікації
Архів
Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
bottom of page